На сьогоднішньому засіданні Комітет розглянув два важливі урядові  законопроекти, з опрацювання яких він є головним.

Це законопроект р. № 11493, метою якого є підвищення доступу пацієнтів до лікарських засобів, які закуповуються за бюджетні кошти Державним підприємством «Медичні закупівлі України» для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я.

Ним пропонується застосування спрощеної процедури реєстрації ліків, що закуповуються Держпідприємством «Медичні закупівлі» МОЗ України за кошти державного бюджету, за умови, якщо такі лікарські засоби:

1) зареєстровані національними компетентними органами держав – членів Євросоюзу за національною процедурою (а не лише зареєстровані в ЄС за централізованою процедурою), а також компетентним органом Великої Британії, яка входила до ЄС;

2) прекваліфіковані ВООЗ або включені до бази даних лікарських засобів, що можуть закуповуватися в рамках Надзвичайного плану Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (President’s Emergency Plan for AIDS Relief), розміщеної на офіційному вебсайті компетентного органу США.

Порушене питання є актуальним, оскільки лікарські засоби, що закуповуються ДП «Медзакупівлі України», є пріоритетними для населення. Тому, важливо забезпечити широку конкуренцію, зокрема шляхом мотивації фармвиробників чи їхніх представників до виходу на український ринок через застосування спрощених процедур державної реєстрації лікарських засобів.

За результатами розгляду Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект р. № 11493 у першому читанні за основу.

За відповідне рішення Комітету  проголосували 9 народних депутатів: Лада Булах, Вікторія Вагнєр, Дмитро Гурін,  Юрій Заславський, Яна Зінкевич, Валерій Зуб, Сергій Кузьміних, Максим Перебийніс, Михайло Радуцький.

Утрималось 2 народних депутата - Оксана Дмитрієва і Артем Дубнов.

Ще один важливий законопроект (р. № 11527) присвячено питанню  удосконалення підготовки, безперервного професійного розвитку та професійної діяльності за професіями у сфері охорони здоров’я.

Його розроблено з метою приведення положень Основ законодавства України про охорону здоров’я у відповідність до законодавства у сфері освіти та на виконання заходів Державної антикорупційної програми на 2023 - 2025 роки. Зокрема законопроектом пропонується визначити на законодавчому рівні повноваження Міністерства охорони здоров’я стосовно затвердження професійних стандартів та кваліфікаційних вимог до професіоналів у сфері охорони здоров’я, та перевірки кваліфікації професіоналів на відповідність цим стандартам і вимогам. Окрім цього, ним уточнюються положення щодо навчання в лікарській резидентурі.

Законопроект р. № 11527 був також підтриманий Комітетом до прийняття у першому читанні за основу.

За це рішення проголосували 11 народних депутатів: Лада Булах, Вікторія Вагнєр, Дмитро Гурін, Оксана Дмитрієва, Артем Дубнов, Юрій Заславський, Яна Зінкевич, Валерій Зуб, Сергій Кузьміних, Максим Перебийніс, Михайло Радуцький.

За зверненням Голови Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, на сьогоднішньому засіданні Комітету розглядався проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері національної безпеки і оборони щодо надання допомоги на догоспітальному етапі та здійснення цивільно-військового співробітництва (р. № 11423), поданий народним депутатом України Совсун І.Р. та іншими народними депутатами України (разом 19 народних депутатів України).

Законопроект спрямований на створення системи надання тактичної догоспітальної допомоги за уніфікованими стандартами країн-членів НАТО та врегулювання питань здійснення цивільно-військового співробітництва з метою створення сприятливих умов для виконання Збройними Силами України покладених на них завдань.

 Під час обговорення законопроекту на засіданні Комітету представниками Командування Медичних сил Збройних Сил України підкреслювалася важливість запропонованих ним змін, прийняття яких дозволить забезпечити єдині підходи до надання необхідної допомоги пораненим для усіх складових сил оборони.

Вказану законодавчу ініціативу погоджено без зауважень й Міністерством охорони здоров’я України.

Враховуючи це, Комітет ухвалив рішення підтримати законопроект р. № 11423 та запропонувати головному Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки рекомендувати Верховній Раді України прийняти його за основу і в цілому.

Це рішення Комітету було підтримане 12 народними депутатами. «За» проголосували: Лада Булах, Вікторія Вагнєр, Дмитро Гурін, Оксана Дмитрієва, Олесь Довгий, Артем Дубнов, Юрій Заславський, Яна Зінкевич, Валерій Зуб, Сергій Кузьміних, Максим Перебийніс, Михайло Радуцький.

На засіданні Комітету вчергове було розглянуто питання про підготовку установ Національної академії медичних наук України до входження до єдиного медичного простору та роботи за Програмою медичних гарантій. Також було заслухано інформацію Міністерства охорони здоров’я України щодо стану відновлення зруйнованих (пошкоджених) будівель Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

19 грудня 2024 17:10
18 грудня 2024 08:45
13 грудня 2024 11:52
11 грудня 2024 11:04
10 грудня 2024 17:29
06 грудня 2024 17:00
05 грудня 2024 14:16
03 грудня 2024 14:11
27 листопада 2024 16:17
27 листопада 2024 12:17