Повідомлення

Перейти до розділу
25 вересня 11:54
29 вересня 2023 року об 11:00 у Комітеті відбудеться «круглий стіл» на тему: «Стань на варті свого серця - активізація заходів для подолання поведінкових факторів ризику серцево-судинних захворювань», присвячений Всесвітньому дню серця докладніше
25 серпня 14:36
Засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування відбудеться 28 серпня 2023 року о 14:00 у режимі відеоконференції докладніше
18 серпня 10:42
Засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування відбудеться 21 серпня 2023 року о 13:30 у режимі відеоконференції докладніше
26 вересня 12:06
22 вересня 2023 року відбулося виїзне засідання Комітету в м. Дніпро докладніше
18 вересня 10:42
На наступний рік Уряд заклав у проекті бюджету збільшення фінансування медицини на 24,4 млрд грн докладніше
05 вересня 17:00
Вакцинація учнівства. Спільна заява МОЗ, МОН, ЮНІСЕФ та ВООЗ щодо рутинних щеплень докладніше
05 вересня 10:14
Президент України підписав прийнятий Верховною Радою України Закон України № 3302-ІХ "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України у зв’язку з відміною карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" посилання...
05 вересня 10:09
Президент України підписав прийнятий Верховною Радою України Закон України № 3301-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування телемедицини" посилання...
24 серпня 10:13
Україна святкує 32-гу річницю Незалежності! докладніше
23 серпня 11:03
Сьогодні Україна святкує День Державного прапора докладніше
18 серпня 09:39
Про готовність установ Національної академії медичних наук працювати за програмою медичних гарантій говорили на засіданні підкомітету з питань охорони здоров'я докладніше
16 січня 2023, 17:12

Михайло Радуцький разом з колегами з Польщі та Франції презентував мобільну медичну амбулаторію, яку благодійники планують доставити в Україну

Голова Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький сьогодні як голова української делегації у місті Сент-Етьєн (Франція) взяв участь у презентації благодійного проєкту.

За його словами, до складу делегації увійшли депутати Артем Дубнов та Андрій Богданець, начальник управління охорони здоров’я Державної прикордонної служби України Михайло Карнаух, координатор штабу гуманітарної допомоги МОЗ Ірина Корольчук. Інші учасники заходу – члени Асоціації добровільних пожежних бригад Республіки Польща та французького партнера PHF.

«Під час заходу нагадав, що ворог навмисно, в порушення міжнародного права, знищує медичну інфраструктуру України. Лише від початку року окупанти завдали декілька ударів по лікарнях. Наприклад, обласну дитячу лікарню Херсона за перші два тижні року обстріляли двічі: у новорічну ніч снаряди 7 разів влучили у її будівлю, другий раз обстріл закладу стався 10 січня – пошкоджено шестиповерховий неонатальний корпус та поліклініку лікарні. Загалом ворог пошкодив 1160 об’єктів, 160 зруйновано повністю. За оцінкою Світового банку, медичній галузі завдано збитків на суму понад 1 млрд. доларів», — повідомив Михайло Радуцький.

Також на прес-конференції з нагоди старту проєкту Голова Комітету з питань здоров’я нації показав відео наслідків ракетних обстрілів ворога. Зокрема й кадри нещодавньої жахливої трагедії у Дніпрі, де загинуло, за останніми даними, 40 людей, ще 70 отримали поранення.

«Впевнений, що за обстріл житлової багатоповерхівки винні сидітимуть на лаві підсудних, а трошки пізніше – горіти в пеклі», — наголосив він.

За словами Михайла Радуцького, суть першої частини благодійного проєкту наступна: переобладнання транспортного засобу під мобільну медичну амбулаторію та забезпечення її сучасним обладнанням.

«В ситуації, коли ворог навмисно знищує медичні заклади, нам вкрай необхідні мобільні амбулаторії. Особливо на деокупованих територіях, де наші громадяни фактично декілька місяців залишалися без медичних послуг. Адже обов’язок України – забезпечити безперервне надання медичних послуг українцям. Тому разом із польськими, французькими колегами та МОЗ тривалий час обговорювали деталі», — зазначив Михайло Радуцький.

Він повідомив, що мобільну амбулаторію на 28 кв. м профільне міністерство планує використовувати на звільнених від ворога землях.  

Як голова медичного Комітету Верховної Ради України він особисто подякував французьким та польським партнерам за реалізацію проєкту.

«Ми дуже цінуємо величезну допомогу, яку надає Україні світова спільнота. Від початку війни до нас надійшло 10,5 тис тонн медичної гуманітарної допомоги на суму в майже 13 млрд грн. Ця допомога від 35 країн світу, зокрема й від Польщі та Франції», — зазначив він.

Михайло Радуцький повідомив, що під час численних онлайн-зустрічей польські пожежники ставили багато питань про Україну.

«На презентації проєкту передав їм книжки про нашу країну та запросив до нас з офіційним візитом. Маю надію, що польські та французькі колеги продовжать допомагати Україні, у тому числі, з реалізацією наступного етапу благодійного проєкту», — зазначив Голова Комітету з питань здоров‘я нації.