16 вересня 2015 року Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я на своєму засіданні розглянув низку проектів законів, пов’язаних з реформою охорони здоров’я.
Більшістю голосів народні депутати України - члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я (реєстр. № 2309а), поданий Кабінетом Міністрів України, відхилити.
У зв’язку з цим, пов’язані з ним законопроекти: про внесення зміни до підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я (р. № 2310а) та про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення законодавства України з питань охорони здоров’я (р. № 2311а), подані Кабінетом Міністрів України, також були відхилені.
Щодо альтернативних законопроектів: про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я (р. № 2309а-1) та про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення законодавства України з питань фінансування закладів охорони здоров'я (р. № 2311а-1), подані народним депутатом України Мусієм О.С., народні депутати України - члени Комітету більшістю голосів прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
Серед інших питань порядку денного Комітет розглянув питання про ситуацію, яка сьогодні склалася із проведенням ідентифікації загиблих під час проведення антитерористичної операції на Сході України.
Під час розгляду цього питання Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, народний депутат України, радник Президента України Богомолець О.В. поінформувала членів Комітету про спільно проведену нею роботу з волонтерськими пошуковими групами щодо ідентифікації загиблих.
Також народними депутатами України - членами Комітету заслухано інформацію представників гуманітарної місії «Чорний тюльпан», що з 2 вересня 2014 року на добровільних засадах здійснює пошук та ексгумацію решток загиблих на окупованих територіях в зоні проведення АТО, які підтвердили наявність серйозних проблем в організації цієї роботи та недостатню увагу держави до них.
За результатами розгляду порушеного питання, члени Комітету вирішили звернутися до Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Турчинова О.В. з проханням вжити термінових заходів з метою налагодження дієвої співпраці держави та громадських організацій у питаннях ідентифікації загиблих в зоні проведення бойових дій, а також найближчим часом винести на розгляд РНБО України питання щодо необхідності визначення чітких вимог щодо зазначеної волонтерської діяльності, можливості її фінансової підтримки з боку держави та найбільш прийнятних форм партнерських відносин держави і громадських організацій у цій сфері.
На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я народними депутатами України - членами Комітету в оперативному порядку також був розглянутий надісланий Комітету електронною поштою для відома лист в.о. Представника України при Європейському Союзі до МЗС України за результатами консультацій з проблем організації екстреної вакцинації в Україні, пов’язаної з ризиком поширення епідемії поліомієліту.
В.о.Представника України при ЄС у своєму листі інформує про те, що Єврокомісія підтверджує готовність організувати процес надання гуманітарної та фінансової допомоги Україні для підтримки національного плану з імунізації проти поліомієліту. Разом з тим, наголошується, що для прийняття відповідних вкрай важливих для України рішень з цього питання Європейська Комісія потребує невідкладної інформації щодо розгортання українською стороною національного плану імунізації, а також переліку ключових на сьогодні потреб у вакцинах та відповідних міжнародних експертах.
За результатами розгляду цього питання та з огляду на важливість порушеної проблеми, Комітет звернутися до Прем’єр-міністра України Яценюка А.П. та Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Турчинова О.В. з проханням сприяти терміновому вирішенню питання про невідкладене надання Міністерством охорони здоров’я України європейським партнерам запитуваної Представництвом України при ЄС інформації. Перед Секретарем РНБО України Турчиновим О.В. також порушено клопотання про винесення питання про організацію вакцинальної кампанії проти поліомієліту в Україні на розгляд найближчого засідання РНБО.
У зверненні Комітету до Міністра охорони здоров’я України Квіташвілі О. з цього приводу висловлено прохання негайно вжити заходів для забезпечення надання Міністерством охорони здоров’я України запитуваної Представництвом України при ЄС інформації, а також невідкладно надати Комітету інформацію з наступних питань щодо:
- визначеної Міністерством охорони здоров’я України потреби у вакцинах, необхідних для проведення імунізації проти поліомієліту і якими є ці потреби (у розрізі регіонів);
- стану готовності урядового плану з проведення масштабної кампанії з імунізації проти поліомієліту;
- кількості дітей, які підлягають екстреній позаплановій вакцинації (у розрізі вікових груп);
- стану готовності медичного персоналу до проведення зазначеної вище кампанії з вакцинації;
- спроможності МОЗ України щодо забезпечення швидкої та оперативної доставки отриманих у вигляді гуманітарної допомоги вакцин на місця із забезпеченням при цьому вимог «холодового ланцюга».
Також Комітетом очікується інформація про заплановану МОЗ дату старту вакцинальної кампанії проти поліомієліту, етапності її проведення, а також чи планується додатково вакцинувати дітей, які вже щеплені проти поліомієліту згідно з календарем профілактичних щеплень.
Питання щодо організації та проведення масштабної кампанії з вакцинації дитячого населення проти поліомієліту, на думку Комітету, має перебувати під особистим контролем голів обласних державних адміністрацій.