Даний Указ став важливим дороговказом для подальшого розвитку та функціонування вітчизняної онкологічної служби. Водночас він ставить перед фахівцями служби конкретні завдання, зокрема щодо розробки:
порядку популяційного скринінгу для ранньої діагностики злоякісних новоутворень;
порядку скринінгу та ранньої діагностики злоякісних новоутворень;
моніторингу стану здоров’я пацієнтів з груп ризику та з передпухлинною патологією.
Під час вчорашньої зустрічі у підкомітеті, в якій взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я України, Національного інституту раку МОЗ України, науковці та фахівці з клінічної онкології та патоморфології, було зосереджено увагу саме на питанні скринінгу злоякісних новоутворень.
У ході дискусії наголошувалося на тому, що хоча в Україні затверджені відповідні стандарти і протоколи діагностики та лікування онкозахворювань, існує потреба удосконалення методик онкоскринінгу та визначення чітких та зрозумілих механізмів його організації і проведення, в першу чергу для сімейних лікарів. Так, Програма медичних гарантій на 2024 рік включає значну частину подібних пакетів, і надає громадянам доступ до послуг на безоплатній основі, але, як показує статистика, тільки 20% сімейних лікарів направляють пацієнтів на подальші обстеження в даному контексті.
«Працюємо над тим, щоб скринінг став зрозумілішим, ефективнішим та доступнішим! Дякую всім дотичним, хто долучається до впровадження передбачених Указом змін!», - підсумував Голова профільного підкомітету - Валерій Зуб.