Повідомлення

Перейти до розділу
16 листопада 10:23
Засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування відбудеться 20 листопада 2023 року о 15:00 у режимі відеоконференції докладніше
31 жовтня 15:18
Засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування відбудеться 2 листопада 2023 року о 15:00 у режимі відеоконференції докладніше
09 жовтня 10:46
Засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування відбудеться 10 жовтня 2023 року о 17:00 у режимі відеоконференції докладніше
06 грудня 15:15
Сьогодні Україна відзначає День Збройних Сил України докладніше
05 грудня 11:28
Сьогодні відзначають міжнародний День волонтера докладніше
01 грудня 14:37
1 грудня світ відзначає День боротьби з СНІДом докладніше
21 листопада 14:47
Вітання Голови Комітету з Днем Гідності та Свободи! докладніше
21 листопада 14:25
Комітет підтримав законопроект, який посилює кримінальну відповідальність за напад на медпрацівників, фахівців з реабілітації та рятувальників докладніше
13 листопада 16:33
Євроінтеграційний законопроект про медичні вироби на фінальній стадії розробки докладніше
02 листопада 18:04
Комітет підтримав уточнену версію законопроекту про медичний канабісу і направив її на розгляд у другому читанні докладніше
02 листопада 11:34
Співпраця з колегами з медичного комітету Бундестагу продовжується. На порядку денному питання забезпечення українців якісними ліками та медвиробами, у тому числі препаратами з медичного канабісу докладніше
12 січня 2015, 15:42

24 грудня 2014 року в Комітеті з питань охорони здоров"я відбулися слухання на тему: "Про Військово-медичну доктрину України"

Відкриваючи слухання, голова Комітету Ольга Богомолець представила концепцію Військово-медичної доктрини (ВМД), яку вона визначила як "систему поглядів щодо організації забезпечення та збереження життя громадян України" і наголосила, що доктрина має діяти на території усієї країни у військовий і мирний час.

За словами О.Богомолець, метою ВМД є запобігання людським жертвам та їх мінімізація, а також захист та збереження життя і здоров‘я як цивільного населення, так і військових.

Народний депутат зазначила також, що запровадження ВМД "у сьогоднішніх складних умовах дозволить значно зменшити кількість поранених і хворих, забезпечить збереження психічного здоров‘я українців, їх фізичну, психосоматичну і соціальну реабілітацію, а також допоможе скоординувати діяльність громадян, громадських організацій та державних установ для досягнення спільних цілей".

Під час обговорення наголошувалося також, що ВМД – це комплекс заходів, спрямованих на підготовку населення України, установ та організацій країни до належної діяльності в умовах природних і  техногенних катаклізмів, гібридних воєн, терористичних актів або прямого вторгнення на територію України військових сил інших держав та ведення бойових дій на території України.

Основними напрямами ВМД є військова та медична підготовка населення, залучення його до системи заходів цивільного захисту та цивільної оборони. Вони повинні охоплювати всіх громадян України -  військових, військовозобов‘язаних, непридатних до військової служби та соціально незахищених верств населення.

Учасники слухань наголошували також на тому, що для забезпечення  потреб медичних служб і цивільної системи охорони здоров‘я державою має бути налагоджено виробництво та постачання необхідного асортименту та кількості вітчизняного медичного обладнання, майна і техніки, лікарських і профілактичних засобів, створення та утримання їх стратегічного запасу.

Зазначалося також, що державні програми професійної підготовки медичних фахівців в обов’язковому порядку мають передбачати вивчення особливостей медичного забезпечення у воєнний час та під час надзвичайних ситуацій.

За результатами обговорення буде ухвалено відповідне рішення Комітету, яке міститиме, зокрема, пропозицію уряду взяти за основу запропоновану концепцію ВМД при підготовці цього документу та звернутися до Президента України з проханням прискорити його затвердження.