Головна > Документи > Засідання Комітету
15 липня 2020, 15:00

Матеріали засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування від 15 липня 2020 року

Засідання Комітету відбулось у режимі відеоконференції.

Народні депутати розглянули допрацьований проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прав та інтересів дітей, а також осіб, визнаних недієздатними, у сфері охорони здоров'я» №3625.

Законопроект розроблено з метою належного правового регулювання умов та механізмів надання дітям та особам, визнаним недієздатними, медичної допомоги без згоди їх законних представників у певних випадках.

Проектом пропонується внести зміни до Основ законодавства України про охорону здоров’я та Закону України «Про психіатричну допомогу».

Підтримуючи в цілому задекларовану ним мету, Комітет вважає за доцільне висловити низку зауважень та пропозицій, врахування яких буде сприяти її досягненню, а також пропонує внести ряд додаткових змін до Основ та законів України, положення яких системно пов’язані із запропонованими законопроектом змінами, а також Цивільного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України і Закону України «Про охорону дитинства».

За результатами розгляду ухвалено рішення рекомендувати Верховній Раді включити його до порядку денного четвертої сесії та за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу з урахуванням наданих Комітетом пропозицій.

Також народні депутати затвердили Звіт про роботу Комітету у період третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання та План роботи Комітету на період четвертої сесії.

На засіданні члени Комітету обговорили перебіг процесу формування Номенклатури лікарських засобів, що закуповуватимуться за кошти державного бюджету у 2021 році.

Крім того, з огляду на нестабільну ситуацію по COVID-19, депутати ухвалили рішення про продовження роботи Комітету у міжсесійний період, щоб у будь-який момент могли зібратися для організації оперативного розгляду нагальних питань, які можуть виникнути.

     Аудіозапис засідання Комітету: