Головна > Документи > Засідання Комітету
03 червня 2020, 16:10

Матеріали засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування від 3 червня 2020 року

 
   На засіданні Комітету народні депутати України розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» (№2813) та альтернативні 2813-1, 2813-2, 2813-3, 2813-4.

Основний законопроект представила одна із його авторів – народний депутат Лада Булах. Вона зазначила, що проект Закону направлений на забезпечення високого рівня захисту здоров'я людей, особливо дітей та молоді, від куріння, що сприятиме зменшенню передчасної захворюваності та смертності від неінфекційних хвороб. «Однією з основних новацій законопроекту є визнання електронних сигарет і засобів для нагрівання – сигаретами», - сказала народний депутат. Також, за її словами, пропонується ряд заходів для зменшення привабливості сигарет і ввести заборону на їх продаж особам, які не досягли 21-річного віку.

Лада Булах поінформувала, що, порадившись із колегами альтернативних законопроектів, «вбачається за доцільне утворити робочу групу з підготовки єдиного законопроекту, який дозволить повною мірою імплементувати в українське законодавство положення відповідних директив Європейського Союзу».

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді за підсумками розгляду у першому читанні відхилити усі п’ять законопроектів і підготувати єдину узгоджену редакцію законопроекту у якій буде враховано конструктивні положення основного та альтернативних законопроектів.

Члени Комітету також рекомендували Верховній Раді відхилити проекти законів «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» (№ 2052) та «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності та підвищення інформованості громадян у галузі обігу тютюнових виробів з метою збереження здоров’я нації» (№ 2052-1), оскільки вони за своїм змістом також є альтернативними до проекту Закону №2813.

Комітет розглянув проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" щодо відтермінування введення в дію другого етапу медичної реформи» (№3266)

Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький зауважив, що даний законопроект вже втратив свою актуальність, оскільки другий етап медичної реформи стартував 1 квітня 2020 року, а закон не має зворотної дії у часі.

Комітет рекомендував Верховній Раді не включати зазначений законопроект до порядку денного, а у разі включення, відхилити.

Народні депутати розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників» (№ 3560), метою кого є створення правових умов, необхідних для посилення відповідальності за посягання на життя і здоров’я, захоплення як заручника, погрозу або насильство щодо медичних та фармацевтичних працівників у зв’язку з виконанням ними службових та професійних обов'язків.

Один із авторів законопроекту Сергій Кузьміних, представляючи проект, повідомив, що «останнім часом значно почастішали випадки розбійних нападів на медичних та фармацевтичних працівників».

За його словами, пропонується встановити кримінальну відповідальність за посягання на життя, вбивство або замах на вбивство, захоплення як заручника, погрозу або насильство щодо медичного або фармацевтичного працівника у зв’язку із виконанням ними своїх службових або професійних обов’язків, прирівнявши її до відповідальності за аналогічні дії щодо працівників правоохоронних органів.

Законопроектом також пропонується медичним працівникам бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, медичним працівникам, які надають первинну медичну допомогу, які надають амбулаторну психіатричну допомогу, а також працівникам мобільних бригад паліативної допомоги право на придбання у власність та використання травматичної зброї для забезпечення власної безпеки під час виконання ними своїх службових або професійних обов’язків.

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував головному Комітету підтримати законопроект і рекомендувати Верховній Раді включити проект Закону до порядку денного і прийняти у першому читанні за виключенням положення про надання права на придбання травматичної зброї.

Члени Комітету розглянули Рекомендації парламентських слухань на тему: «Організація протиракової боротьби в Україні. Проблеми та шляхи їх вирішення».

Зокрема, зазначалось, що за підсумками слухань розроблено проект Національної Стратегії національної боротьби з онкологічними захворюваннями до 2030 року, в якій визначено основні цілі боротьби з онкологічними захворюваннями в Україні.

Так, в Стратегії об’єднано всю онкологію, як дитячу, так і дорослу, включено скринінгові програми, ранню діагностику, лікування онкопацієнтів, реабілітацію, паліативну допомогу, навчання спеціалістів, розробку систем роботи онкологічної служби.

На основі Національної стратегії планується, спільно з Міністерством охорони здоров’я, громадськими та міжнародними організаціями розробити Національну програму боротьби із онкозахворюваннями.

Заступник Міністра охорони здоров'я України Ірина Микичак заявила про підтримку Міністерством розробленої Стратегії і висловила готовність до співпраці для її якнайшвидшого доопрацювання з урахуванням міжнародного досвіду.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти Постанову, якою схвалити Рекомендації парламентських слухань на тему: «Організація протиракової боротьби в Україні. Проблеми та шляхи їх вирішення».

       Аудіозапис засідання Комітету: