Парламент підтримав законопроект щодо ліквідації МСЕК
20 листопада 2024, 15:33
Сьогодні Верховна Рада України підтримала у першому читанні урядовий законопроект р. № 12178, в якому прописана концепція реформування системи медико-соціальної експертизи (МСЕК).
Цей законопроект передбачає, що замість системи МСЕК в Україні з 1 січня 2025 року запрацює нова система оцінювання повсякденного функціонування особи. Відповідно з початку наступного року всі МСЕК будуть ліквідовані. Замість них працюватимуть експертні комісії у кластерних та надкластерних лікарнях, які проводитимуть оцінку відповідно до критеріїв Міжнародної класифікації функціювання, обмежень життєдіяльності та здоров'я (МКФ).
Основні положення цього документа:
оцінювання функціонування пацієнта переходить до експертних комісій у кластерних та надкластерних лікарнях;
внесення всіх даних до електронної системи охорони здоров’я, цифровізація всіх процесів;
встановлення чітких критеріїв оцінки функціональності відповідно до МКФ;
замість лікарсько-консультаційної комісії направити на оцінювання повсякденного функціонування зможе сімейний чи лікуючий лікар;
до експертних комісій завдяки цифровізації цього процесу призначатимуться випадкові лікарі, які не знайомі з пацієнтом;
Без змін залишаться встановлені раніше статуси осіб з інвалідністю та соціальні гарантії, попередні статуси людей з інвалідністю, які були отримані до запуску реформи, медико-соціальна експертиза для дітей.
З огляду на вимоги рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2024 року «Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів», введеного в дію Указом Президента України №732/2024, Комітет планує у максимально короткі строки підготувати цей документ до другого читання.
Також Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект р. № 11493 щодо особливостей державної реєстрації лікарських засобів, які можуть закуповуватися особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я. Документ за ініціативи Національної агенції «Медичні закупівлі» пропонує спростити деякі процедури при закупівлях. Зокрема ввести спрощену реєстрацію ліків, що зареєстровані у Великій Британії, а також з країн з жорсткою регуляторною системою, які прекваліфіковані ВООЗ або закуповуються в межах плану президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД.