Якісна реабілітація стає доступнішою: на Київщині відкрито другий мобільний реабілітаційний модуль
14 листопада 2024, 09:33
У місті Обухів Київської області було урочисто відкрито третій в Україні та другий на Київщині мобільний реабілітаційний модуль, в якому мешканці територіальної громади, ветерани та ветеранки, а також усі бажаючи, зможуть отримати послуги з фізичної та психологічної реабілітації.
Відкриття центру відбулося у Міжнародний день фізичної та реабілітаційної медицини, який Україна та світ щорічно відзначають 13 листопада, і який покликаний підвищити обізнаність про значення фізичної та реабілітаційної медицини та про важливість розвитку реабілітації у сучасному суспільстві.
Участь у цій події взяв народний депутат України, Голова підкомітету з питань спортивної реабілітації ветеранів, психологічної реабілітації через фізичну культуру і спорт Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Василь Вірастюк, який від імені Комітету привітав учасників проекту та усіх присутніх з відкриттям нового центру та підкреслив важливість подальшої розбудови сучасної системи реабілітації в Україні і створення належного законодавчого підґрунтя для цього.
Проект реалізує благодійний фонд «Майнді» у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я та громадською організацією «Безбар’єрність» у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Першою Леді України Оленою Зеленською. У реалізації проекту також взяли участь Київська обласна військова адміністрація, Обухівська районна державна адміністрація Київської області, Обухівська міська рада Київської області. Бізнес-партнерами виступили представники спільноти «Бізнес без бар’єрів» від компаній VISA та ПриватБанк.
Мікро-реабілітаційний центр це повністю безбар’єрний (інклюзивний) модуль площею 72 м2, зібраний за модульною технологією, оснащений якісним реабілітаційним обладнанням. Перший подібний модуль відкрився у січні 2024 року в місті Овруч Житомирської області, другий - у жовтні цього у місті Васильків Київської області.
В Обухівському мікро-реабілітаційному центрі надаватиметься допомога за такими напрямами як: фізична реабілітація; постанова ходи на протезах; супровід протезування; ерготерапія; відновлення мовлення; психологічна допомога; групи підтримки; юридичний супровід; працевлаштування; навчання та перекваліфікація.
Принагідно зазначаємо, що наразі в Україні триває розбудова системи медичної реабілітації, в рамках якої створюється мережа реабілітаційних центрів на базі кластерних та надкластерних лікарень, де кожна людина може отримати необхідні реабілітаційні послуги, без прив’язки до статусу чи групи інвалідності. Ці послуги надаються за Програмою медичних гарантій коштом держави.
Базисом для до створення сучасної реабілітаційної медицини в Україні став ухвалений в 2020 році Верховною Радою України ініційований Комітетом з питань здоров’я нації Закон України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я», яким в Україні було запроваджено мультидисциплінарний підхід до надання послуг з реабілітації з фокусом стан та потреби пацієнта.
За прогнозами Міністерства охорони здоров’я щорічно реабілітаційної допомоги можуть потребувати до 200 тисяч українців. Проте, ця потреба може бути більшою з огляду на триваючу повномасштабну війну.