З наступного року фінансувати лікування безпліддя буде держава

28 грудня 2023, 16:38

 

Відомо, що у багатьох країнах світу лікування безпліддя із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій фінансується приватно, тож майбутні батьки несуть величезні фінансові витрати. А послуги з відновлення репродуктивного здоров’я є майже недоступними для більшості людей.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України, з наступного року в Україні запроваджується фінансування допоміжних репродуктивних технологій за Програмою медичних гарантій (ПМГ).

У ПМГ на 2024 рік зявиться новий пакет послуг «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)». За цим пакетом жінок за медичними показаннями направлятимуть на лікування безпліддя державним коштом.

Для долучення до ПМГ за новим пакетом послуг медичні заклади мають укласти контракт з Національною службою здоров'я України (НСЗУ). За надану таку послугу законтрактовані заклади охорони здоров’я отримуватимуть від НСЗУ 60 324 гривні.

Загалом держава планує профінансувати 30 400 лікувальних циклів. Очікувана кількість новонароджених українців після впровадження вказаної послуги – близько 10 000.

Принагідно повідомляємо, що Комітетом з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування подано пропозиції для формування проекту Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2024 рік (протокол № 133), якими, зокрема, передбачена розробка проекту Закону про допоміжні репродуктивні технології для приведення національного законодавства щодо поводження з донорськими репродуктивними клітинами, ембріонами і тканинами у відповідність із міжнародними вимогами та врегулювання на законодавчому рівні прав і обов’язків жінок, які стають замінними матерями для безплідних пар. Відповідальним за розроблення цього законопроекту визначено Міністерство охорони здоров’я України.