Верховна Рада ухвалила закон щодо легалізації медичного канабісу

21 грудня 2023, 13:41

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) для використання у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництва наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів з метою розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування» (законопроект р. № 7457)

Тепер Україна приєдналася до цивілізованих країн світу, де пацієнти мають доступ до цих ліків. Сьогодні значна кількість наших громадян потребує такого лікування. Пацієнти з онкологією та епілепсію, люди з хворобою Паркінсона та іншими тяжкими захворюваннями, а також військові, які мають симптоми посттравматичного стресового розладу (ПТСР), зможуть отримати лікування та полегшити біль завдяки препаратам на основі медичного канабісу.

 Прикінцевими положеннями Закону доручається Уряду протягом шести місяців розробити та затвердити необхідну підзаконну нормативно-правову базу для його реалізації. Зокрема Міністерство охорони здоровя України має розробити протоколи лікування, де будуть вказані захворювання, при яких застосовуються препарати з медичного канабісу, та  правила прийому таких ліків.

 

Докладніше читайте на Facebook.