Комітет підтримав законопроект, який посилює кримінальну відповідальність за напад на медпрацівників, фахівців з реабілітації та рятувальників

21 листопада 2023, 14:25

Комітет на своєму засіданні 20 листопада 2023 року розглянув проект Закону внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту медичних працівників, працівників системи екстреної медичної допомоги та аптечних закладів, фахівців з реабілітації, рятувальників від протиправного посягання на життя та здоров’я під час виконання службових обов’язків  р. № 10221, поданий народним депутатом України Михайлом Радуцьким та іншими народними депутатами України. 

Законопроекту спрямований на створення додаткових гарантій захисту  для медичних працівників, працівників системи екстреної медичної допомоги та аптечних закладів, фахівців з реабілітації, рятувальників від протиправного посягання на життя та здоров’я під час виконання службових обов’язків.

Голова Комітету Михайло Радуцький, представляючи законопроект як автор законодавчої ініціативи, повідомив, що загалом по країні правоохоронці щороку фіксують більше сотні кримінальних проваджень за фактом нападів на медиків.

«Реально їх більше, адже значна кількість постраждалих не звертаються до поліції, тому, що іноді найбільше покарання, на яке можуть очікувати такі нападники у суді - штраф 17 тис. грн за хуліганство», - зазначив він.

На сьогодні Кримінальним кодексом України вже передбачено жорстке покарання для тих, хто посягає на життя і здоров’я правоохоронців і журналістів при виконанні ними своїх професійних обов’язків. Але для медиків чи рятувальників щодо яких також мають місце такі протиправні дії адекватного покарання не передбачено.

Документом пропонується доповнити Кримінальний кодекс двома статтями, встановивши відповідальність від 5 до 12 років позбавлення волі за напад на медичних працівників, працівників системи «екстренки», аптечних закладів, фахівців з реабілітації та рятувальників.

«Впевнений, що ухвалення цього закону дозволить нам захистити тих, хто щоденно рятує життя та здоров’я людей», - наголосив Михайло Радуцький.

За результатами розгляду, Комітет ухвалив рішення підтримати проект Закону р. № 10221 та запропонувати Комітету з питань правоохоронної діяльності,  який визначено головним з його підготовки,  рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти цей законопроект за основу.