Співпраця з колегами з медичного комітету Бундестагу продовжується. На порядку денному питання забезпечення українців якісними ліками та медвиробами, у тому числі препаратами з медичного канабісу

02 листопада 2023, 11:34

 

Голова Комітету, народний депутат України Михайло Радуцький провів онлайн зустріч з заступницею Голови Комітету з охорони здоров’я Бундестагу, доктором Кірстен Капперт-Гонтер. З української сторони до дискусії приєдналася народний депутат України, голова підкомітету з питань адаптації українського законодавства до положень ЄС Комітету Ольга Стефанишина.

Обговорювали три ключові питання: «фармацевтичний безвіз», законопроект про медичні вироби, легалізація медичного канабісу.

«Фармацевтичний безвіз»

Ухвалений Верховною Радою України Закону України «Про лікарські засоби», розроблений народними депутатами України – членами Комітету, запроваджує європейські стандарти обігу лікарських засобів. Україна ще не стала членом ЄС, тому вітчизняна фармацевтична галузь не може на рівних умовах конкурувати з європейськими компаніями. Михайло Радуцький запропонував пані Кірстен сприяти у розширенні «фармацевтичного безвізу» на Україну, адже такі перемовини вже ведуться на рівні профільних міністерств.

Законопроект про медичні вироби

Наразі Комітет спільно з МОЗ України завершує роботу над євроінтеграційним урядовим законопроєктом, який урегулює сферу обігу медичних виробів. Обговорюючи цей законопроект, Голова Комітету звернувся до колеги з проханням, щоб Німеччина на рівні міністерства допомогла розробити «дорожню карту» впровадження технічних регламентів для медвиробів.

Легалізація медичного канабісу

Незабаром парламент розгляне у другому читанні законопроект р. № 7457, який розширює доступу пацієнтів до лікування медичними препаратами з медичного канабісу. Німеччина має значний досвід використання подібних препаратів і німецькі колеги можуть поділитися досвідом у цій сфері протоколами, стандартами лікування, дозування, програмами підготовки лікарів. Михайло Радуцький домовився про проведення зустрічі з німецькими експертами з цього питання та можливу допомогу у перекладі відповідних стандартів та протоколів на українську мову.

Наприкінці зустрічі, Голова Комітету запросив колегу з медичного комітету Бундестагу доктора Кірстен відвідати Україну і на власні очі побачити масштаби руйнувань та роботу сфери охорони здоров’я під час війни. Доктор Кірстен попередньо погодилася на такий візит і висловила слова підтримки українцям від імені своїх колег.