Сьогодні в Комітеті здоров’я нації передали допомогу для підрозділу Національної поліції від литовських партнерів

03 березня 2023, 10:00


Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький під час зустрічі у Комітеті  передав від литовських партнерів модульні ліжка для штурмової бригади Нацполіції «Лють». Бійці цього підрозділу будуть звільняти захоплені агресором українські землі. 

Представники міжнародної правозахисної агенції West Support продемонстрували представникам Національної поліції України, як користуватися швидкозбірними конструкціями.

Унікальні ліжка литовського виробника LITUA kartu були розроблені науковцями та студентами Вільнюського технологічного інституту. Конструкції легко збирати без будь-яких інструментів, просто руками. Вони надзвичайно міцні, підходять для використання в будь-яких умовах: для надання медичної допомоги, для виїздів на полігон, у складних польових умовах. Також такі ліжка легко перевозити та зберігати.

 На даний час 543 таких мобільних ліжка вже використовують в Україні. Частина з них знаходиться на станціях метрополітену, щоб українці могли перечекати повітряну тривогу. Інша частина знаходиться безпосередньо на фронті та використовується нашими захисниками.

LITUA kartu передав штурмовій бригаді Національної поліції «Лють» 120 таких ліжок, а загалом запит від військових – декілька тисяч. Тож очікуються й наступні поставки швидкозбірних конструкцій для захисників.