03 березня 2023, 09:15

Відновлення медзакладів: на місці зруйнованих фельдшерсько-акушерських пунктів з'являться мобільні «пункти здоров'я»

Як повідомляє Міністерство охорони здоров'я України, на деокупованих територіях, на місцях фельдшерсько-акушерських пунктів, які зруйновані російськими снарядами, будуть встановлені модульні «пункти здоров'я». Такі рішення є тимчасовими, поки на місці зруйнованих медзакладів, не буде відбудовано повноцінний пункт здоров'я «первинки».

Перший модульний «пункт здоров'я» у селі Мощун на Київщині встановили благодійники. На початку війни село понад місяць перебувало в російській окупації та потерпало від щоденних обстрілів. Під час одного з них було зруйновано місцевий фельдшерсько-акушерський пункт, тому населення залишилося фактично без доступу до медичної допомоги. Такі тимчасові конструкції дозволяють у найкоротші терміни відновити доступ пацієнтів до базової медичної допомоги. Кожен модульний «пункт здоров'я» укомплектований меблями, холодильником, має окрему санітарну зону, бойлер, генератор та кондиціонер.

Наразі Міністерство охорони здоров’я України у співпраці з благодійним фондом планують встановлення ще ряду таких мобільних пунктів в інших куточках країни, де медична інфраструктура зазнала суттєвих руйнувань. 

Загалом за понад рік війни на території Київської області росіяни пошкодили 124 об'єкти медзакладів та ще 4 зруйнували повністю, без можливості подальшого відновлення. 

Проте, попри воєнні дії, за рік повномасштабної війни на Київщині вдалося повністю відновити 57 медичних закладів. Більшість з них зазнали не значних руйнувань: пошкодження вікон, фасадів, покрівлі. Робота з відновлення інших об'єктів триває.