На європейській регіональній сесії ВООЗ ухвалений план дій у сфері цифрової охорони здоров’я

15 вересня 2022, 15:15

     
  Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, який представляє Україну на 72 сесії європейського регіонального комітету ВООЗ, повідомив, що міністри охорони здоров’я та делегати з 53 держав-членів ВООЗ прийняли перший в історії Регіональний план дій цифрової охорони здоров’я. 

 Його головна мета – сприяти цифровій трансформації медицини в Європі та Центральній Азії. Фактично план – це визнання вирішальної ролі та потенціалу цифрових інструментів у секторі здоров’я, в тому числі з урахуванням досвіду протидії COVID-19.  

 «Новий план дій передбачає покращення медичних послуг та захисту людей від надзвичайних ситуацій у медицині за допомогою використання цифрових інструментів, застосування телемедицини та штучного інтелекту», — поінформував Михайло Радуцький.

 За його словами, завдяки Регіональному плану дій цифрової охорони здоров’я Україна долучиться до єдиних європейських стандартів. 

 «Наша країна вже зробила декілька кроків в напрямку діджиталізації медицини. Нам вдалось перевести «первинку» та «вторинку» в електронну систему охорони здоров’я, впровадити запис до лікаря та оформлення лікарняного онлайн, розпочати запровадження Е-рецепту», — зазначив він.

 Голова Комітету з питань здоров’я нації додав, що в найближчих планах – запровадження відпуску всіх рецептурних препаратів через Е-рецепт, введення Е-картки пацієнта та Е-кабінету пацієнта. 

 «Під час сесії ВООЗ було приємно почути від керівника європейського бюро ВООЗ Ганса Клюге позитивні відгуки про проведення медичної реформи в Україні, в тому числі, у запровадженні цифрових інструментів. Він назвав електронні закупівлі та впровадження електронного рецепту на ліки  прикладами ефективних антикорупційних дій», — сказав Михайло Радуцький. 

 Також, за його словами,  вчора на сесії вперше українські представники були включені до складу Виконавчої ради Всесвітньої організації охорони здоров’я та європейського комітету ВООЗ. До керівних посад органів були обрані міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та його перший заступник Олександр Комаріда. На цих посадах наші делегати братимуть участь у рішеннях, пов’язаних із забезпеченням соціального благополуччя, сталого розвитку та гідного рівня надання медичних послуг у європейському регіоні.