19 травня 2022, 17:29

Михайло Радуцький: Організація «Міжнародні лікарі із запобігання ядерній війні» виступає за негайне припинення воєнних дій та виведення російських військ з нашої території

 Голова Комітету з питань здоров‘я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький 10 травня звернувся до колег з об’єднання «Міжнародні лікарі із запобігання ядерній війні» (IPPNW) з приводу заяв представника  німецького відділення організації доктора Ларса Польмайєра. 

 За словами Михайла Радуцького, доктор Лаос Польмайєр в коментарі для ЗМІ заявив, що при перемовинах про мир в Україні потрібно врахувати інтереси росії, а також варто припинити надавати нашій країні військову допомогу для уникнення ризику ескалації. 

 «Отримав офіційну відповідь від колег з об’єднання, в якій вони дякують за надання реальної ситуації щодо агресії кремля та перспектив перемовин з агресором і наголошують на повній підтримці позиції України. Організація «Міжнародні лікарі із запобігання ядерній війні» виступає за негайне припинення воєнних дій та виведення російських військ з нашої території», — повідомив Михайло Радуцький.

 Також, за словами Михайла Радуцького, у відповіді підтверджується право України на самооборону, а сторони конфлікту закликають дотримуватись міжнародних конвенцій, забезпечувати захист невинних громадян, об’єктів громадської та медичної інфраструктури відповідно до міжнародного гуманітарного права. Позицію доктора Ларса Польмайєра у IPPNW називають «його власною точкою зору», яка не співпадає з думкою членів організації. 

 «Цей випадок свідчить про те, що потрібно оперативно реагувати на кожну заяву на міжнародному рівні, яка повторює наративи Кремля. Ізольованою і токсичною має стати не лише путінська росія, а й путінські друзі та агенти в інших країнах. Це частина великої інформаційної війни, яку Україна має виграти», — наголосив Голова Комітету з питань здоров‘я нації.