14 березня 2018 року у Верховній Раді України відбулися заходи з нагоди Дня профілактики глаукоми
14 березня 2018, 14:00
Відомо, що одним з найнебезпечніших захворювань ока у світі, що призводить до сліпоти людини, є глаукома – захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. За даними Міжрегіональної громадської організації «Асоціація хворих глаукомою», з 28 млн сліпих у світі майже кожен п’ятий втратив зір у зв’язку з цим захворюванням, а загальна кількість хворих на глаукому на нашій планеті вже сягнула 100 млн. чоловік.
Враховуючи медичну та соціально-економічну значимість наслідків глаукоми, за ініціативи Всесвітньої Асоціації Глаукоми (WGA) та Всесвітньої Асоціації пацієнтів, що мають глаукому (WGPA) щороку, починаючи з 2008 року, 6 березня у світі проводиться День боротьби зі сліпотою внаслідок глаукоми, а з 2011 року запроваджено Тиждень глаукоми (World Glaucoma Week), який проводиться кожен рік протягом другого тижня березня. В рамках цього тижня у багатьох країнах відбуваються заходи, спрямовані на привернення уваги органів державної влади та населення до питань боротьби з цим небезпечним захворюванням.
Поширення глаукоми спостерігається і в Україні. Так, за даними Міністерства охорони здоров’я України, протягом останніх років показник захворюваності населення на глаукому зріс на 15 відсотків. Крім того, це захворювання спричиняє більше 15 відсотків випадків первинної інвалідності по зору у наших громадян. Такий стан справ свідчить про необхідність посилення заходів з профілактики та лікування цього захворювання та запобігання його поширенню в нашій державі.
14 березня 2018 року Комітет з питань охорони здоров’я та Всеукраїнський альянс офтальмологів провели у Верховній Раді України заходи у рамках Дня профілактики глаукоми з популяризації ранньої діагностики та профілактики глаукоми (безконтактне вимірювання лікарями очного тиску, консультування медичними фахівцями-офтальмологами, показ відповідних відео-матеріалів тощо).
Брифінг з нагоди Дня профілактики галукоми: