Як інформує прес-служба МОЗ України, про це йшлося під час зустрічі Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка з Посолкою Європейського Союзу в Україні Катаріною Матерновою.

Відомо, що для розвитку фармацевтичної галузі та налагодження експорту української фармпродукції на європейський ринок необхідне визнання GMP-сертифікатів. Це можливо зробити шляхом розширення дії Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА) між Україною і ЄС на фармацевтичний сектор.

GMP-сертифікація (Good Manufacture Practice) - це підтвердження відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики за міжнародними стандартами, які охоплюють вимоги до персоналу, обладнання, приміщень, контролю, зберігання, пакування, маркування, відвантаження та розповсюдження лікарських засобів. В Україні GMP-сертифікацію проводить Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Зараз для виходу на ринок ЄС українським фармацевтичним компаніям необхідно проходити подвійну перевірку GMP - спочатку в Україні, а потім на рівні держав-членів ЄС. Це суттєво ускладнює реалізацію українських ліків в країнах Європи, а також впливає на істотне здорожчання препаратів, що робить українську фармацевтичну продукцію неконкурентною на ринку ЄС.

«Фармацевтична галузь в Україні наразі має великий потенціал та дуже конкурентна. Повноцінний вихід на ринок Європи надасть потужний поштовх для подальшого розвитку галузі та можливості збільшення об’ємів виробництва для широкого експорту, натомість європейські громадяни отримають асортимент якісних ліків за конкурентними цінами. Ми сподіваємось, що створення “фармбезвізу” сприятиме економічному розвитку галузі та держави», - зауважив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також сторони обговорили питання реформ фармацевтичної галузі, зокрема створення єдиного регуляторного органу з контролю за обігом лікарських засобів, який буде створено шляхом реорганізації Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Для України важливим є залучення експертів Євросоюзу для оцінки відповідності такого регулятора міжнародним нормам.

Важливими залишаються питання долучення України до європейських мереж, таких як реєстр медичних виробів на території ЄС та реєстр верифікації лікарських засобів. Окрім того, планується поглиблення співпраці у реалізації спільного проекту підтримки ментального здоров’я. Зокрема, Україна розраховує на експертну допомогу ЄС у створенні програми ментальної підтримки для юних українців.

Нагадаємо, раніше МОЗ повідомляло, що визнання GMP-сертифікатів дозволить українським фармацевтичним компаніям експортувати свою продукцію на ринок ЄС з меншими регуляторними бар’єрами, а отже - сприятиме розвитку фармацевтичної галузі в Україні.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

12 червня 2024 11:08
06 червня 2024 17:50
31 травня 2024 12:14
30 травня 2024 11:06
29 травня 2024 14:27
29 травня 2024 11:10
27 травня 2024 11:59
24 травня 2024 14:00
17 травня 2024 11:49
15 травня 2024 14:16