Головна > Документи > Засідання Комітету
29 червня 2022, 14:00

Матеріали засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування від 29 червня 2022 року

Народні депутати України – члени Комітету під час виїзного засідання відвідали Козятинську центральну районну лікарню, Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги, відділення Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова.

На засіданні Комітету обговорювалося питання про організацію надання у закладах охорони здоров’я Вінницької області медичної допомоги цивільному населенню та пораненим внаслідок військових дій.

 Крім того, депутати розглянули два законопроекти, системно пов’язані між собою: № 7444, який посилює контроль за відпуском ліків та № 7445, який вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення встановленого порядку реалізації ліків.

Законопроектом № 7444 пропонується на рівні закону запровадити низку заходів для зменшення поширеності випадків безвідповідального самолікування, що призводить до безконтрольного вживанням ліків та антибіотикорезистентності, а саме:

заборонити призначення рецептурних ліків без оформлення рецепта; надати можливість виписувати електронні рецепти на наркотичні лікарські засоби; встановити на рівні закону пряму заборону відпуску з аптек рецептурних ліків без рецепта.

«Ми розуміємо, що наразі у зв’язку з воєнним станом ці норми запровадити буде складно, тому пропонуємо у разі прийняття цього законопроекту, вводити його в дію через три місяці з дня припинення чи скасування воєнного стану», — зазначив Михайло Радуцький. 

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу і в цілому.

Проект Закону № 7445 передбачає підвищення в 6 разів штрафів за порушення встановлених МОЗ  України вимог до відпуску ліків з аптек, про які йдеться у законопроекті № 7444.

Він також буде вводиться в дію через три місяці з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Комітет підтримав проект Закону та запропонував Комітету з питань правоохоронної діяльності, який є головним з його підготовки, рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу і в цілому.