Головна > Документи > Засідання Комітету
11 травня 2022, 15:00

Матеріали засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування від 11 травня 2022 року

       На засіданні Комітету депутати розглянули до другого читання проект Закону щодо обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташовано на території росії або Білорусі, №7313, прийнятий Верховною Радою за основу 3 травня цього року.

Наразі ввезення медичних препаратів із росії та Білорусі заборонено. Законопроектом дозволяється МОЗ відмовляти у реєстрації лікарського засобу, якщо хоча б один його компонент або етап виробництва здійснювався на заводах на території росії та Білорусі.

Ухвалення законопроекту - приклад санкційної політики для наших країн-партнерів та міжнародних фармацевтичних компаній. Вони повинні розуміти, що всі без винятку товари, виготовлені в росії, не повинні потрапляти до країн демократичного світу.

Усього до другого читання надійшло 17 поправок. Комітет врахував 5 поправок,

врахував частково - 1, врахував редакційно - 2, відхилив - 9.

Депутати ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти запропоновану Комітетом остаточну редакцію проекту Закону у другому читанні і в цілому як Закон.