Матеріали засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування від 4 серпня 2023 року

Опубліковано 07 серпня 2023, о 16:38

На засіданні Комітету 4 серпня 2023 року в черговий раз було обговорено питання щодо готовності установ Національної академії медичних наук України (НАМНУ) до входження до єдиного медичного простору за участі усіх зацікавлених сторін. 

Під час обговорення порушеного питання  Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що у підпорядкуванні Міністерства також є заклади, які, як і установи НАМНУ, ще не увійшли до єдиного медичного простору (НДСЛ «Охматдит», Інститут серця, Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини, Центр психічного здоров’я та реабілітації «Лісова поляна», Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни). Міністерством було проведено аудит щодо готовності цих закладів до переходу на фінансування від НСЗУ, результати якого вказали на можливі негативні наслідки для фінансового забезпечення цих закладів, у разі їхнього переходу найближчим часом на фінансування за Програмою медичних гарантій. Тому для кожного з цих закладів Міністерством розробляється поетапний план переходу до єдиного медичного простору. Одночасно з цим триває їх комп’ютерізація.

Президент НМНУ Віталій Цибалюк та віце-президент Академії Володимир Коваленко поінформували народних депутатів України - членів Комітету, що наразі триває спільна з Міністерством  охорони здоров’я України, Міністерством фінансів України та НСЗУ робота щодо підготовки до входження інститутів НАМНУ до єдиного медичного простору.  

  За результатами розгляду порушеного питання Комітет запропонував продовжувати роботу над включенням інститутів Національної академії медичних наук України в єдиний медичний простір та заслухати через місяць звіт  про досягнутий прогрес у цьому напрямі. Також було вирішено звернуся від Комітету до Міністерства юстиції України щодо надання роз’яснень про існуючі юридичні підстави для можливості роботи державних інститутів за програмою медичних гарантій без зміни ними організаційно-правової форми.

Також на засіданні 4 серпня 2023 року Комітет підтримав підготовлені до другого читання редакції двох урядових законопроектів р. № 9384 та р. № 9405. Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування телемедицини (р. № 9384) передбачає удосконалення  організаційно правових засад застосування в Україні такого ефективного та сучасного методу лікування як телемедицина. Законопроект про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України у зв'язку з завершенням карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (р. № 9405), передбачає скасування або збереження на постійній основі (за доцільності) у деяких законах України норм, дія яких була розрахована на час запровадження на території України карантину, встановленого з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19.

Крім того Комітетом було затверджено  пропозиції до проекту порядку денного Х сесії Верховної Ради IX скликання та затверджено План роботи Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування на період X сесії і Звіт про роботу Комітету за період IX сесії Верховної Ради IX скликання. 


Аудіозаписи засідання Комітету

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку