Матеріали засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування від 26 липня 2022 року

Опубліковано 26 липня 2022, о 16:00
 
На засіданні Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування народні депутати розглянули підготовлений до другого читання проект закону України про систему громадського здоров’я (реєстр. № 4142). 

Як зазначив Голова Комітету Михайло Радуцький, це критично важливий євроінтеграційний законопроект, розроблений на виконання міжнародних зобов’язань України за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Ним імплементуються у національне законодавство положення європейського законодавства щодо створення мережі епідеміологічного нагляду та контролю за поширенням інфекційних та неінфекційних захворювань, здатної оперативно реагувати на надзвичайні ситуації, що загрожують громадському здоров’ю.

 До другого читання від народних депутатів України надійшло 983 поправки, з яких Комітет врахував 356, врахував частково – 32, редакційно – 35, відхилив 560 поправок та рекомендував Верховній Раді прийняти запропоновану Комітетом остаточну редакцію проекту Закону у другому читання в цілому як Закон.

Також депутати розглянули підготовлений до другого читання проект закону України про внесення змін до деяких законів України щодо посилення контролю за відпуском лікарських засобів (реєстр. № 7444).

 Законопроектом пропонується заборонити лікарям призначати рецептурні ліки без виписування рецепта, а аптекам відпускати їх споживачам. Також надається можливість виписувати електронні рецепти на наркотичні лікарські засоби.

До проекту закону надійшло 30 поправок, з яких Комітет врахував 4,  врахував частково – 2, відхилив 24 поправки  та рекомендував Верховній Раді прийняти запропоновану Комітетом остаточну редакцію проекту Закону у другому читанні і в цілому як Закон.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку