Матеріали засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування від 14 квітня 2021 року
Опубліковано 14 квітня 2021, о 15:00Як повідомив Голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко, область шостий тиждень знаходиться у червоній зоні епідемічної небезпеки. За його словами, рівень захворюваності на COVID-19 в області перевищує середньодержавний на 34%.
Протягом останніх трьох тижнів спостерігається тенденція до зменшення кількості випадків захворюваності на COVID-19. «Спостерігаємо щотижневе зниження рівня захворюваності на 10-16%. Призупинилось зростання рівня захворюваності в переважній більшості міст та районів. Маю надію, що ця тенденція приведе до спаду захворюваності і найближчі 10 днів ми перейдемо з червоної до помаранчевої зони», - повідомив Віктор Бунечко.
Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначив, що 1 квітня в області побувала комісія у складі представників Міністерства розвитку громад і територій України, Міністерства охорони здоров’я і Національної поліції, яка відвідала заклади охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19 у шести населених пунктах.
За словами Віктора Ляшка, було виявлено проблеми з постачанням кисню та суттєві порушення протиепідеміологічних заходів. Зокрема, працювали ті суб’єкти, які, відповідно до обмежень червоної зони, працювати не повинні, та зафіксовані масові перебування громадян без масок в місцях скупчення людей.
Голова Київської обласної державної адміністрації Василь
Володін наголосив, що в області ситуація залишається складною. «Майже щодня
фіксуємо високий рівень захворюваності та госпіталізацій», - повідомив він.
Заступник Голови Київської міської держадміністрації Ганна Старостенко повідомила, що у Києві фіксується найвищий показник по Україні нових випадків захворювання на коронавірус.
За її словами, у столиці розгорнуто 6558 ліжок для надання допомоги хворим на COVID-19. Однак навантаження на медичну систему залишається критичним.
«Окрім 30
комунальних закладів охорони здоров’я, є три залізничні лікарні та вісім
закладів Національної академії медичних наук. Станом на сьогодні із 320 ліжок
залізничних лікарень заповнені 120. І, за даними «Укрзалізниці», більше вони
прийняти з технічних причин не можуть. З 410 ліжок Національної академії наук
сьогодні зайняті 272 ліжка і госпіталізація відбувається досить проблематично», - повідомила Ганна Старостенко.
Комітет ухвалив рішення надану інформацію взяти до відома.
Голова Комітету наголосив, що головним пріоритетом повинно залишатись дотримання правил карантину. «Головна причина того, що регіони занадто довго залишаються у червоній зоні - масове порушення правил карантину», - сказав Михайло Радуцький.
Також депутати затвердили проект рекомендацій комітетських
слухань на тему: «Протидія туберкульозу в умовах пандемії, спричиненої
коронавірусом SARS-CoV-2».
Відеозапис засідання Комітету:
Аудіозапис засідання Комітету:
частина перша:
частина друга: