Матеріали засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування від 16 вересня 2020 року
Опубліковано 16 вересня 2020, о 16:30Законопроект підготовлено з метою розв'язання питання забезпечення фінансування заходів, спрямованих на запобігання виникнення, поширення та подолання наслідків COVID-19.
Проектом пропонується внести відповідні зміни до статті Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», згідно з якими збільшуються річні планові призначення 2020 року за бюджетною програмою КПКВК 2301610 «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» для Проекту «Додаткове фінансування Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на суму 556 695,7 тис. гривень. Зазначені кошти будуть спрямовані на закупівлю лабораторного обладнання, витратних матеріалів, тест-систем та холодильного обладнання для лабораторних центрів відповідно до договорів з агенціями ООН для підтримки заходів боротьби з COVID-19.
За підсумками розгляду Комітет прийняв рішення рекомендувати головному Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу та в цілому.
Комітет також підготував до другого читання проект Закону «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про лікарські засоби» щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами» (№3615-1) і рекомендував Верховній Раді прийняти його в другому читанні та в цілому.
Законопроектом шляхом внесення відповідних змін до статей 2 та 19 Закону України «Про лікарські засоби» пропонується закріпити на рівні закону перелік основних вимог до дистанційної торгівлі лікарськими засобами з метою їх імплементації у національному законодавстві та адаптації регулювання даного процесу відповідно до законодавства ЄС.
На засіданні народні депутати заслухали заступника Міністра охорони здоров’я України Світлану Шаталову, яка представила план дій Міністерства охорони здоров’я України на 2021 рік, у тому числі щодо фінансування галузі в цілому та програми медичних гарантій зокрема.
За її словами, згідно із проектом Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік», передбачається збільшення фінансування галузі на 18,4%, порівняно з поточним роком. Зокрема, передбачено зростання мінімальної заробітної плати на близько 30%.
«Питома вага видатків на охорону здоров’я у ВВП у 2021 році прогнозується на рівні близько 4%, що не відповідає чинному законодавству і Міністерство дуже занепокоєне і стурбоване такою ситуацією», - поінформувала Світлана Шаталова.
Вона також зазначила: «Загальний бюджет на реалізацію Програми державних гарантій медичного обслуговування населення заплановано в обсязі 123,4 мільярди гривень при мінімально необхідному обсязі, розрахованому спільно з Національною службою здоров’я, - 225,2 мільярди гривень». Заступник Міністра підкреслила, що в усьому світі відбувається збільшення фінансування сфери охорони здоров’я у зв’язку із пандемією COVID-19.
Міністерство основний акцент робить на підвищенні заробітної плати медичним працівникам, оскільки її рівень є значно нижчим, ніж у сусідніх країнах і становить в середньому близько 270 доларів США.
Також серед пріоритетів Міністерства на наступний рік Світлана Шаталова назвала: розвиток спеціалізованої та вузькоспеціалізованої допомоги як, наприклад, трансплантація; закупівля вакцин, в тому числі і від COVID-19; закупівля лікарських засобів; виведення на належний рівень надання екстреної медичної допомоги; стандартизація надання допомоги, фінансування медичної освіти.
План роботи Національної служби здоров’я України на 2021 рік представив т.в.о. голови НСЗУ Андрій Віленський.
Комітет прийняв рішення взяти до відома надану інформацію.
Аудіозапис засідання Комітету:
частина перша:
частина друга: