Головна > Документи > Засідання Комітету

Повідомлення

Перейти до розділу
26 лютого 16:08
17 березня 2021 року о 15:00 у форматі відеоконференції відбудуться слухання у Комітеті з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування на тему: «Протидія туберкульозу в умовах пандемії, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» докладніше
26 лютого 15:23
Засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування відбудеться 3 березня 2021 року о 15:00 за адресою: м. Київ, вул. В. Житомирська, 11, третій поверх, зала засідань докладніше
16 лютого 14:04
Засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування відбудеться 17 лютого 2021 року о 15:00 у режимі відеоконференції докладніше
17 лютого 16:30
17 лютого 2021 року в режимі відеоконференції відбулося засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування посилання...
11 лютого 11:30
10 лютого 2021 року в режимі відеоконференції відбулося засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування посилання...
04 лютого 14:07
4 лютого 2021 року Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону про систему громадського здоров'я посилання...
04 лютого 11:06
Звіт про роботу Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування за період роботи четвертої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання (вересень 2020 р. - січень 2021 р.) посилання...
03 лютого 12:20
Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування переглянув свій висновок стосовно проекту Закону про систему громадського здоров'я (р. № 4142) посилання...
29 січня 18:00
Президент України підписав прийнятий Верховною Радою України Закон України "Про внесення зміни до Закону України "Про лікарські засоби" щодо державної реєстрації лікарських засобів під зобов’язання для екстреного медичного застосування" посилання...
29 січня 12:30
29 січня 2021 року Верховною Радою України прийнято Закон України про внесення зміни до Закону України "Про лікарські засоби" щодо державної реєстрації лікарських засобів під зобов’язання для екстреного медичного застосування посилання...
29 січня 11:15
Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування 29 січня 2021 року ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти в цілому підготовлений до другого читання проект Закону про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо державної реєстрації лікарських засобів під зобов'язання (р. № 4613) посилання...
11 вересня 2020, 12:00

Матеріали засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування від 11 вересня 2020 року

 

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування провів виїзне засідання в Одеській обласній державній адміністрації (м. Одеса), на якому розглянув питання про стан організації надання медичної допомоги населенню Одеської області, в тому числі хворим на хронічну ниркову недостатність, онкологічні захворювання та туберкульоз, в умовах пандемії СОVID-19 та розпочатого другого етапу медичної реформи.

У засіданні взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я України, Національної служби здоров’я України, Одеської обласної державної адміністрації, Одеської міської державної адміністрації та міської ради, керівники закладів охорони здоров’я області, депутати місцевих рад та громадськості у режимі відеоконференції.

Відкриваючи засідання, голова Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький повідомив, що члени Комітету також планують сьогодні відвідати комунальні некомерційні підприємства: «Одеська обласна клінічна лікарня», «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб», «Одеський обласний центр нефрології та діалізу» та «Одеський обласний онкологічний диспансер» Одеської обласної ради.

Народні депутати заслухали голову Одеської обласної державної адміністрації Максима Куцого, який поінформував про стан медичної галузі у регіоні та ситуацію із захворюванням на СОVID-19.

Зокрема, він зазначив, що область бере активну участь у боротьбі з пандемією. За інформацією доповідача, станом на сьогодні в області зареєстровано 9158 лабораторно підтверджених випадків захворювання на СОVID-19, зокрема, хворіють 705 медичних працівників, померло від коронавірусу 142 особи.

Голова ОДА наголосив: «В області спостерігається вдвічі нижча летальність від СОVID-19, ніж по країні – 1,5% проти 2,5-2,8% в інших регіонах нашої держави».

Максим Куций розповів про організацію в області тестування та надання медичної допомоги хворим на коронавірус.

«З обласного бюджету на протидію коронавірсній хворобі було виділено понад 47 мільйонів гривень, в тому числі на медикаменти та вироби медичного призначення – 23 мільйони гривень на медичне обладнання 24 мільйони гривень. Також з обласного бюджету виділено 780 тисяч гривень на будівництво та запуск кисневої станції у КНП «Дунайська обласна лікарня» Одеської обласної ради. З місцевих бюджетів на боротьбу з коронавірусом виділено близько 5 мільйонів гривень», - сказав очільник області. Він також поінформував про ситуацію із додатковими виплатами медичним працівникам.

Доповідач відповів на запитання народних депутатів.

Також на засіданні виступив Заступник Міністра охорони здоров’я, Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, який відзначив постійне зростання кількості захворювань на коронавірус в Одеській області протягом останнього місяця. «Тому готовність системи охорони здоров’я до реагування має ключове значення», - сказав він.

Водночас Віктор Ляшко наголосив на необхідності дотримання протиепідемічних норм, зауваживши, що їх масове порушення спостерігалось, зокрема під час святкування Дня міста Одеса. «Порушення зафіксовані силовими відомствами нашої країни, і у разі, якщо буде спостерігатись стрибок захворюваності після завершення інкубаційного періоду після святкування, це може призвести до відкриття кримінальних справ відповідними органами, щодо порушення постанови Кабінету Міністрів, яка забороняє проведення масових заходів», - сказав посадовець.

Головний санітарний лікар України поінформував про підготовку області до другої хвилі захворювання на СОVID-19 та до сезонних вірусних захворювань, а також про проблеми, які виникали із забезпеченням тестування населення на коронавірусну інфекцію. Окрім того, він зупинився на важливості створення і діяльності мобільних груп.

Голова Комітету також звернув увагу на масове недотримання маскового режиму та інших карантинних заходів на території області. «Доки Держспоживнагляд, Центр громадського здоров’я, обласна, міська державні адміністрації не почнуть вимагати і штрафувати, ми, на жаль, будемо мати високу захворюваність», - сказав Михайло Радуцький.

Під час обговорення піднімалися питання: забезпечення медичною допомогою осіб із симптомами захворювання на коронавірус, які не мають декларації; закупівлі необхідних медикаментів; виплати доплат і допомоги медичним працівникам; створення обласної лікарні швидкої допомоги та інфекційної лікарні; організації роботи опорної лікарні у Білгород-Дністровську.

На засіданні виступив т.в.о. Голови Національної служби здоров’я Андрій Віленський, який поінформував про фінансування медичних закладів Одеської області та ефективність використання наданих коштів.

Він зауважив: «Одеська область раціонально використовує той ресурс, який вона має для надання медичної допомоги пацієнтам з СОVID-19. В області найвищий показник завантаженості команд по Україні і найвищий показник завантаженості ліжок, який наближається до середньосвітових показників».

Керівник НСЗ висловив занепокоєння можливим перевантаженням лікарняних ліжок і підтримав ініціативи із підготовки додаткових ресурсів.

Водночас, за його інформацією, за навантаженням на мобільні бригади, які займаються відбором матеріалу для тестування, Одеська область посідає 14-те місце по Україні і їх діяльність потребує покращення.

Андрій Віленський також розповів про плани НСЗ на 2021 рік. За його словами, до МОЗ подано бюджетний запит в обсязі 225 мільярдів гривень на державні медичні гарантії в наступному році, що становить 5% ВВП.

Т.в.о. Голови Національної служби здоров’я звернувся до Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування з проханням підтримати подані обрахунки, «оскільки саме така цифра дозволить радикально підвищити оплату медичному персоналу, а також покрити всі видатки на ліки в разі стаціонарного лікування».

Також НСЗ просить Комітет підтримати ініціативу розпочати реалізацію програми медичних гарантій з 1 квітня 2021 року.

Михайло Радуцький, у свою чергу, зазначив, що Комітет буде вимагати від Уряду, щоб були профінансовані саме ті пакети, які пропонує Національна служба здоров’я. «Думаю, і Комітет буде підтримувати, і, сподіваюсь, місцеві депутати, і ми всі разом будемо вимагати - закон про 5% ВВП, все ж таки, має працювати», -  сказав він.

Народні депутати заслухали керівників Одеської обласної клінічної лікарні, Одеського обласного онкологічного диспансеру, міських та районних лікарень про роботу в умовах пандемії.

Зокрема, піднімалися питання: надання планової медичної допомоги; оплати медичних послуг через так звані благодійні фонди та вимог придбання ліків виключно в аптечних пунктах при лікарнях.

Обговорили також організацію надання допомоги хворим на туберкульоз та СНІД, оскільки Одеса посідає третє місце серед обласних центрів України за кількістю нововиявлених випадків захворювання на туберкульоз і в області продовжується епідемія, пов’язана з ВІЛ-інфекцією.

Окрему увагу на засіданні було приділено діяльності Центру нефрології та діалізу.

Комітет прийняв рішення взяти до відома надану під час засідання інформацію, а остаточне рішення ухвалити після відвідання медичних закладів області.

      Аудіозапис засідання Комітету:

      частина перша:

      частина друга: